Nowa Mazda 3 – odkryj sportowy charakter i przestronne wnętrze

„Dusza Ruchu”, znana jako filozofia KODO, była motywem przewodnim podczas projektowania tego pojazdu. To z tego powodu posiada on dynamiczną, niezwykle smukłą linię o wyraźnym, sportowym charakterze, który jest tutaj również podkreślany przez nowoczesny, bardzo energiczny silnik. Jednostka napędowa pomimo doskonałych osiągów wykazuje się jednak dużą oszczędnością paliwa. Zupełnie nowy model auta o nadwoziu typu „hatchback” wyposażony został również w wiele nowoczesnych technologii, dzięki którym każdy pokonany kilometr dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Nowoczesne systemy elektroniczne, takie jak SKY ACTIV dbają o najwyższy poziom bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów, odpowiednio korygując tor jazdy w sytuacji zagrożenia na drodze. Samochód Mazda 3 to między innymi:

* Dane dla silnika benzynowego 2.0 SKY-G o mocy 165 KM.

** Wartości minimalne i maksymalne dla całej gamy modelu.

Wspaniała stylistyka, w której można się zakochać

Inżynierowie projektując samochód Mazda 2, wyposażyli go w niezwykle precyzyjny układ kierowniczy, który sprawia, że prowadzenie auta nie jest żadnym problemem nawet w najtrudniejszych warunkach. Pewność prowadzenia została zwiększona dzięki zastosowaniu oryginalnej technologii SKYACTIV. Pojazd poprzez system wielu czujników jest w stanie wykryć każde zagrożenie na drodze i odpowiednio wspomagać kierowcę, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

 

W samochodzie Mazda 3 można poczuć się w pełni bezpiecznie

Zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne to jedynie elementy biernego zabezpieczenia w razie kolizji. Pieczę nad tym, aby nie doszło do wypadku, sprawują bowiem nowoczesne systemy elektroniczne. Prowadzenie samochodu jest niesłychanie płynne dzięki technologii G-Vectoring Control, a poczynania kierowcy są kontrolowane przez system iACTIVESENSE. Do innych, bardzo istotnych systemów dbających o bezpieczeństwo, należy zaliczyć:

 
  • MRCC – nowoczesny aktywny tempomat,
  • BSM – system odpowiedzialny za monitorowanie martwego pola pojazdu,
  • LAS – dba o to, aby auto zawsze utrzymywało się na swoim pasie ruchu,
  • A-SCBS – zupełnie nowy standard systemu wspomagania hamowania,
  • kamera cofania z systemem RCTA, który monitoruje ruch poprzeczny podczas cofania.

Wyjątkowość, która została doceniona

O wyjątkowości tego auta świadczy również nagroda Red Dot, przyznana w 2014 roku za innowacyjną stylistykę pojazdu, jego funkcjonalność oraz ergonomię. Przekonaj się sam, że opinia 40 niezależnych jurorów, odpowiedzialnych za przyznawanie nagród, ma pełne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wsiadając do tego auta, dosłownie poczujesz, jakbyś wchodził do innego świata.

 
 
 
 
 
 
Copyright © AutoWache 2019, All rights reserved